top of page

Monoblok Havuz Nedir?

Monoblok havuz modellerini mi merak diyorsunuz? Monoblok havuz fiyatlarını mı merak ediyorsunuz? Monoblok havuz çeşitleri, monoblok havuz modelleri, monoblok havuz yapımı, monoblok havuz fiyatları, monoblok havuz montajı için hemenhavuz.com!

Olağanüstü bir yüzücü olmasanız da, yine de bir yüzme havuzunun keyfini çıkarabilirsiniz. 

Bahçe havuzuna veya terasta bir havuza sahip olmak, formunuzu korumanın çeşitli yollarına anında erişim sağlar.

Yüzme havuzu hem aileniz hem de evinizin değeri için büyük bir yatırımdır. Yüzme havuzuna sahip olmanın hayatımız üzerinde kuşkusuz harika ve kalıcı bir etkisi olacaktır. Her yaştan insanın birlikte vakit geçirebileceği keyifli ve özel bir yerdir. Hele ki bu havuz size aitse; hem hijyenik hem de seçkin bir duruma sahip olursunuz. Bu deneyimden en iyi şekilde yararlanmak için seçeneklerinizin neler olduğunu ve ihtiyaçlarınıza en uygun havuz türünün ne olduğunu belirlememiz önemlidir. En çok tercih edilen monoblok havuz modelleri için tıklayın!

 

Türkiye’de monoblok havuz imalatçılarından biri olarak merak edilen, ihtiyacınız olan monoblok havuz nedirin cevabını bu makalede bulabilirsiniz.

Monoblok havuz imalatı

Monoblok Havuzun Avantajları Nedir?

Monoblok havuzlarıın temel avantajı tek parçadan oluşmaları ve yüzeylerinin pürüzsüz olmasıdır. Monoblok havuzlar; jelkot, reçine ve fiberglas mattan yapılmıştır. İnsan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Monoblok havuz yüzey bütünlüğünden veya görünümünden ödün vermeden hızlı bir şekilde kurulumu gerçekleşir. Monoblok Havuzlar doğrudan üretim tesisinden gelir, önceden yapılmıştır ve kuruluma hazırdır. Monoblok havuzu; tamamlanması aylar süren beton bir havuzla karşılaştırdığımızda yapım aşamasının dağınık ve karışık olduğunu söyleyebiliriz.

Monoblok havuz bakımı

Monoblok Havuzun Bakımı Nasıl Olur?

Monoblok Havuz Sistemlerinin bakımı oldukça kolaydır. Yüzeyi pürüzsüz ve gözeneksiz bir kaplamaya sahiptir. Keskin kenarlar, pürüzlü yüzeyler yoktur. Pürüzsüz, gözeneksiz yüzeylerinde yosun oluşması zordur. Minimum düzeyde bakım gerektirir ve bu havuz sahipleri için oldukça avantajlı bir durumdur. Diğer havuz tiplerinden en çok tercih edilen

Monoblok Havuzlardır.

Monoblok  Havuz Doğru Seçim Mi?

Bazen kafamızdaki tasarımı yüzme havuzu yapan firmaya tam anlamıyla aktaramayabiliriz. Monoblok Havuzlar ile ne görürsek onu alırız. Gör, beğen, al avantajı; sonucu kötü bir sürpriz olmaktan kurtarır.

Monoblok Havuzun şekilleri, boyutları kalıplardan çıkar ve değişiklik göstermez. Böylece önceden görüp seçtiğiniz Monoblok Havuzunuz bahçenize yerleştiğindeki görünümü kendi seçtiğiniz olacaktır.

Tek parça Kompozit Havuz olan Monoblok Havuzlara uygun en iyi model için tıklayın, evinizi havuzsuz bırakmayın.

Monoblok Havuz Dayanıklı Mıdır?

Fiberglas Havuzun yüksek gerilme mukavemeti; havuz yüzeyinin yer hareketine uyum sağlamak için çatlamadan esnemesine izin verir. Uçak üreticileri, içme suyu depoları gibi yapılarda fiberglas kullanılmaktadır.
Siz de tek parça halinde gelen ve beton havuzlara göre zahmetsizce kurulumu yapılabilen Monoblok Havuz tercih edin, evinizin konforunda kendinizi seçkin hissedin. Monoblok Havuz, Hazır Havuz sahibi olmak için hemen tıklayın!

Gör, Beğen, Al, Götür

Pek çok yüzme havuzu sahibi beton havuzları inşa edildikten sonra şikayet ettiğini duyarız. Bunun sebebi yüzme havuzunun tasarımının evinizin bahçesinde oluşturulur. Ve bir çok durumda yüzme havuzu sahibi tarafından tasarlanan havuzun bitmiş hali ile aynı olmamasıdır. Fiberglas yüzme havuzlarıyla evinizin bahçesini, terasınızı, tam olarak satın aldığınız monoblok havuza göre tasarlayabilirsiniz.

 

Kompozit havuz, monoblok havuzların en büyük avantajlarından biri, çeşitli ev mimarilerine uyacak geniş bir tasarım yelpazesine sahip olmalarıdır. Görünce hemen sahip olmak isteyeceğiniz monoblok havuzları buradan inceyin!

 

Monoblok havuzlar çok kısa sürede kurulabilir. Bunun nedeni yüzme havuzu yapısının evinizin, bahçenizin dışında imal edilmiş olmasıdır. Hazır havuzunuzun çukuru açıldıktan sonra, bitmiş olan monoblok havuz yerine yerleştirilebilir. Daha sonra gereken tek şey; zemininizin kaplanması ve peyzaj düzenlenmesidir. Monoblok havuzlar 1 ila 5 gün gibi kısa bir sürede kurulur.

Monoblok  Havuzun Su Bakımı Nasıl Olur?

Monoblok yüzme havuzunuzda havuz suyu dezenfeksiyonu için kimyasal kullanmak istemezseniz, tuz klor jeneratörleri, ozon jeneratörü sistemleri monoblok Havuzlar ile harika bir şekilde çalışır.

 

Monoblok havuzlar hem şık, hem modern çizgilere sahiptir. Geleneksel tarzlardan ziyade, daha yeni nesil gerçek bir yüzme havuzu yapısı ile keşfedilmeye değer bir havuzdur. Standart fiberglas havuzdan farklı bir şey arıyorsanız; çeşitli renkli jelkotlarla istediğiniz renkte havuza sahip olabilme imkanına sahipsiniz. Kompozit havuz hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın!

bottom of page